Publikované v

Zlatý prívesok s náboženským motívom – 5 inšpiratívnych tipov

zlaty privesok s nabozenskym motivom ilustracne foto
Publikované v

Svet okolo nás je plný symbolov, z ktorých mnoho je tiež spojených s náboženským presvedčením.

Zlatý prívesok s náboženským motívom je ideálnym darčekom pre veriacich

Každé náboženstvo má svoje charakteristické rituály alebo bohoslužby a určité predstavy o tom, aké miesto človek na tomto svete má. Rovnako tak majú svetové náboženstvá aj svoje symboly, ktoré ich veriaci uznávajú a často tiež nosia v podobe šperkov.

V našej kultúre je určite najrozšírenejšie kresťanstvo a zlaté prívesky s náboženským motívom sú u nás veľmi obľúbené. Takého šperky v sebe ukrývajú množstvo emócií a významov, hlavne tých duchovných. A len jeho nositeľ presne vie, čo pre neho daný symbol znamená, a prečo je pre neho neoddeliteľnou súčasťou života. Avšak nie vždy je to otázka viery. Niektoré náboženské symboly totiž s obľubou vyhľadávajú aj ateisti práve ako módny doplnok. Napríklad v podobe zlatého šperku s originálnym dizajnom.

Zlatý prívesok s náboženským motívom, ktorým sa ozdobíte, bude odrazom vášho vnímania sveta. Odrazom toho, v čo v živote veríte a čo charakterizuje vaše skutočné „ja“. Veľmi obľúbenými sú šperky, ako napríklad Zlatý prívesok krížik, Zlatý prívesok anjel alebo Anjelské krídlo. V nasledovných riadkoch sa na význam a pôvod niektorých takýchto symbolov v šperkoch pozrieme bližšie.

Symbol kríža v kresťanstve

Pokiaľ by sme sa vás spýtali, aký je symbol kresťanstva, odpoveď by ste určite vedeli ihneď. Symbol kríža je jedným z najznámejších symbolov vôbec. Je spojený s ukrižovaním Ježiša Krista, ktorý sa podľa kresťanov obetoval, aby pomohol ľudstvu a dal mu tak nádej na posmrtný život.

Zlatý prívesok kríž preto nosí mnoho veriacich zavesený na krku ako znak svojej kresťanskej viery, pretože posvätný kríž človeka ochraňuje od všetkého zlého.

Srdce, kotva, kríž

Prívesok srdce kotva kríž v sebe ukrýva hneď tri symboly. Kríž je symbol ukrižovaného Ježiša Krista, kotva symbol nádeje a srdce v spojení s krížom znamená, že lásku k viere nájdeme ukrytú len v srdci. Tento šperk má dodať jeho nositeľovi odvahu a posilniť tak jeho vieru. Zlatý prívesok srdce kotva kríž je krásny symbol lásky, viery a nádeje a môže byť okrem duchovného významu aj štýlovým doplnkom, ktorý vás môže zdobiť kľudne aj každý deň.

Anjeli a anjelské krídla

 Rovnako anjeli v šperkoch v sebe nesú neobyčajné kúzlo. Predstavujú totiž symbolických ochrancov, ktorí pri nás vždy stoja a ukazujú nám tú správnu cestu, nech sa deje čokoľvek. Majú moc udržať nás nad vecou a dodať nám potrebnú vnútornú silu a odvahu v okamihoch, keď ju najviac potrebujeme. 

Zlatý prívesok s náboženským motívom, ktorým je napríklad prívesok v tvare anjela alebo prívesok anjelská krídlo, v sebe nesú symbol ochrany. Majú hlavne duchovný charakter a hovorí sa, že majú aj liečivé účinky a pomáhajú nám ľahšie zvládať stres. Práve vďaka tomu sa medzi šperkami nachádzajú na prvých priečkach v obľúbenosti. Takéto šperky môžu byť tiež pomyselnou pamiatkou na osobou, na ktorú nechce ich nositeľ nikdy zabudnúť. Pripomínajú nám, že je tu stále niekto, kto nás v prípade potreby ochráni. Ľudia preto s obľubou nosia kúsok svojho anjela, v podobe tohto krásneho talizmanu, neustále pri sebe.

Olivová vetvička

Aj samotná Biblia je plná odkazov na olivovník, na jeho ovocie a olej. Pre kresťanstvo je to symbolický strom. Aj Ježiš sa so svojimi učeníkmi schádzal a modlil na mieste, ktoré je v evanjeliách označované ako Getsemane – Olivová hora. Poznáme tiež príbeh o Noemovi, ktorý po potope poslal holubicu, aby zistil, či sa voda stiahla z povrchu Zeme. Keď sa holubica vrátila do Noemovej archy s olivovou ratolesťou v zobáku, Noe pochopil, že voda ustúpila a že opäť zavládol mier. Preto je dodnes mier symbolizovaný holubicou nesúcou olivovú vetvičku.

Olivová vetvička ako zlatý prívesok môže byť pôvabným doplnkom pre silnú a cieľavedomú ženu, ktorá všetky konflikty vie krásne a diplomaticky vyriešiť s eleganciou pravej dámy. Vetvička z olivovníka je totiž starobylým symbolom mieru a víťazstva. 

Strom života

V kresťanskom svete má svoj význam aj strom života. Podľa biblickej knihy Genezis dal Boh vyrásť uprostred rajskej záhrady dva stromy. Prvý strom bol stromom života a symbolom nesmrteľnosti. Jeho významom bolo, aby ten, kto by sa živil jeho ovocím, by nikdy nezomrel. Tým druhým stromom, ktorý stál taktiež v strede záhrady, bol zakázaný strom poznania dobra a zla. Strom života sa preto stal okrem iného aj symbolom nádeje vo večný život.

Zlatý prívesok Strom života patrí k veľmi obľúbeným talizmanom pre ženy. Tento prekrásny symbol prináša svojej majiteľke silu, pozitívnu energiu, rodinnú stabilitu a je tiež symbolom plodnosti. Nádherný darček pre ženu, ktorá miluje náboženské motívy, ako aj prírodu a symboliku s ňou spojenú.

Zlatý prívesok so symbolikou, ktorým sa ozdobíte vy alebo ho podarujete svojej blízkej osobe, bude prekrásnym darčekom, ktorý bude viac než len bežným šperkom. Bude v sebe totiž ukrývať niečo viac v podobe ich skrytého významu. Symboly v šperkoch sú totiž večné. V ponuke e-shopu rodinného zlatníctva AURIUM nájdete širokú ponuku šperkov, ktoré vďaka svojej kvalite a dizajnu budú nadčasovým doplnkom na celý život.

Páčil sa vám článok? Zanechajte nám komentár

Vyhľadáť www.aurium.sk

Prihlásenie

Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnovenie hesla

Zabudli ste heslo? Napíšte svoje používateľské meno alebo adresu. Na e-mail vám príde e-mail s odkazom pre vytvorenie nového hesla.

NÁKUPNÝ KOŠÍK (0)