Publikované v

DARČEK na prvé sväté prijímanie – ako ho vybrať

darcek na prve svate prijimanie ilustracne foto
Publikované v

Prvé sväté prijímanie alebo birmovka je skutočne významným okamžikom v živote každého veriaceho človeka. Je nezabudnuteľnou a dôležitou udalosťou, ktorá zostáva v srdci na celý život. Darček na prvé sväté prijímanie by mal byť rovnako výnimočný ako je aj samotná sviatosť.

Darček na prvé sväté prijímanie je pamiatkou na celý život

prvé sväté prijímanie-ilustračný obrázok

V nasledovných riadkoch vám prinášame zopár tipov na vhodný darček, ktorý bude krásnou spomienkou na túto vzácnu príležitosť.

1. Príručka k sviatosti alebo inšpiratívna kniha

Darovať knihu o sviatostiach, s príbehmi a modlitbami môže byť pekným a užitočným darčekom. Takýto darček môže dieťaťu pomôcť lepšie porozumieť sviatosti a zapojiť sa do tohto významného okamžiku. Existuje tiež mnoho ďalších kníh určených špeciálne pre deti, ktoré pomáhajú posilniť ich duchovný rast.

2. Zlatá retiazka s krížikom

Malá zlatá retiazka s krížikom alebo s iným symbolickým príveskom je tradičným darom k prvému svätému prijímaniu, ale aj k birmovke. Tento šperk bude dieťaťu pripomínať význam a dôležitosť Eucharistie.

3. Svätý ruženec

Svätý ruženec je praktickým darčekom, ktorý bude pri každej modlitbe pripomínať, od koho bol s láskou darovaný.

4. Sviatostná pamätná minca alebo medaila

Vybrať mincu alebo medailu  s vyobrazením Ježiša Krista alebo svätého, ktorému je dieťa zasvätené môže byť osobným a trvalým darčekom, ktorým sa dieťa bude môcť inšpirovať.

5. Personalizovaný dar

Ak uvažujete nad niečím personalizovaným, obľúbeným darčekom na prvé sväté prijímanie je napríklad zlatý šperk vyrobený na mieru podľa želania. Môže to byť zlatý gravírovaný prívesok s vyobrazeným portrétom dieťaťa alebo jednoduchý zlatý prívesok s vygravírovanými  iniciálami alebo s dátumom prvého svätého prijímania. Originálnym môže byť tiež osobný odkaz od rodičov alebo krstných rodičov, uchovaný ako pamiatka na celý život.

Je však dôležité pamätať nato, že hlavným zámerom je darovať dieťaťu niečo, čo ho bude v živote podporovať vo viere a pripomínať mu a dôležitosť a význam prvého svätého prijímania alebo birmovky. Ak ste sa rozhodli, že práve zlatý šperk bude tým pravým darom, v e-shope rodinného zlatníctva AURIUM vám ponúkame množstvo krásnych klenotov na výber .

Páčil sa vám článok? Zanechajte nám komentár

Vyhľadáť www.aurium.sk

Prihlásenie

Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnovenie hesla

Zabudli ste heslo? Napíšte svoje používateľské meno alebo adresu. Na e-mail vám príde e-mail s odkazom pre vytvorenie nového hesla.

NÁKUPNÝ KOŠÍK (0)