Publikované v

4 užitočné tipy ako vybrať zlaté náušnice pre dámu v rokoch?

zlate nausnice pre zenu v rokoch ilustracne foto
Publikované v

Zlaté náušnice sú vďačným darčekom, ktorý určite poteší každú ženu, staršie dámy nevynímajúc. Sú však isté špecifiká, ktoré by mali dámske náušnice kupované ženám v zrelom veku spĺňať. Ak chcete potešiť dámu vo svojom okolí a chystáte práve takýto originálny darček, nasledujúce riadky sa vám budú hodiť.

4 jednoduché tipy, ktoré vám zlaté náušnice pomôžu vybrať:

Keďže väčšina šperkov na trhu je určená pre mladšie ročníky, nemusí to byť na prvý pohľad až také jednoduché. Tieto tipy vám však môžu pomôcť s výberom.

1.     Nevyberajte tie najnudnejšie kúsky

Mnoho z nás často pri výbere takýchto náušníc siaha po tých najjednoduchších, najmenej výrazných, a teda aj najnudnejších kúskoch. Tak to ale rozhodne byť nemusí. Rovnako ako všetky ženy, aj ženy v rokoch si zaslúžia nadčasové a úžasné šperky, ktoré odrážajú ich jedinečnosť a krásu a dokážu ako zázrakom ubrať aj pár rokov.

2.     Hľadajte v starožitníctve

Tie najlepšie šperky zrejú ako víno. Vintage štýl je navyše nadčasový a svojou charakteristikou sa veľmi hodia práve pre ženy v zrelšom veku. Bývajú to napríklad perlové či diamantové náušnice.

3.     Elegancia je must have!

Väčšina dám v rokoch uprednostňuje elegantné a sofistikované vzory. Preto je skutočne dobrý nápad upustiť od experimentovania s materiálmi, akými sú keramika, strapce, látka či dokonca plast. Tie sa všeobecne hodia skôr k mladšej generácii. V tomto prípade určite platí, že menej je viac, čo zvýrazní prirodzenú krásu a štýl. A tiež to, že nie je nad klasiku, pre ktorú neexistuje žiadne vekové obmedzenie.

4.     Najvhodnejšie typy náušníc

Aby sme vám hľadanie trochu uľahčili, prinášame vám zopár tipov, ktoré si staršie dámy stopercentne zamilujú. Sú to tieto:

  Puzetové náušnice

Tento typ náušníc sa vyznačuje malými kameňmi či vytvarovanými kovmi, ktoré sú upevnené na úzkej tyčke, ktorá vedie kolmo priamo do dierky na náušnice a na druhej strane majú malé jednoduché upevnenie. Medzi obľúbené náušnice tohto typu patria okrem bezkamienkových napríklad perlové či diamantové.

 Krátke visiace náušnice

Krátke visiace náušnice môžu mať rôzny tvar a sú medzi staršími dámami veľmi obľúbené. Sú výraznejšie ako puzetové náušnice, zároveň však príjemné na nosenie, pretože nezaťažujú ušný lalôčik. Nie sú totiž tak ťažké ako dlhé visiace náušnice. Môžu byť jemne, ale aj bohato zdobené, záleží od vkusu danej dámy.

Takzvané „Huggies“

Jedná sa o menšie zlaté kruhové náušnice, ktoré objímajú ušný lalôčik dookola. Sú menšie ako „krátke visiace“ a výraznejšie ako “puzetky“. Ideálny kompromis pre tie, ktoré hľadajú niečo medzi. Náušnice, ktoré bývajú veľkostne nastaviteľné a to tak, že tesne „objímajú“ ušný lalôčik, a tak sa mu presne prispôsobujú.

Veríme, že vám tento článok pomohol aspoň trochu sa zorientovať v ponuke dámskych náušníc. Pravdou je, že tento šperk dokáže hotové zázraky a ženu ako mihnutím čarovného prútika rozžiari a urobí z nej krásnu elegantnú dámu. Takže darček v podobe zlatých náušníc bude určite zásah do čierneho.

Páčil sa vám článok? Zanechajte nám komentár

Vyhľadáť www.aurium.sk

Prihlásenie

Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnovenie hesla

Zabudli ste heslo? Napíšte svoje používateľské meno alebo adresu. Na e-mail vám príde e-mail s odkazom pre vytvorenie nového hesla.

NÁKUPNÝ KOŠÍK (0)