4 tipy ako vybrať ten pravý pánsky zlatý prívesok

pansky zlaty privesok ilustracne foto aurium

Šperky boli oddávna doménou mužov rovnako ako aj žien. V niektorých obdobiach bolo nosenie šperkov mužmi trochu menej rozšírené, avšak dnes je tento trend znova aktuálny a mužské doplnky v podobe klenotov sú opäť v kurze. Množstvo mužov má v šperkoch dokonca záľubu a bez tohto módneho doplnku si svoj outfit už nevedia ani predstaviť.

Pánsky zlatý prívesok ako neprehliadnuteľný doplnok

Pretože dobre vieme, že občas sa pri výbere nového šperku hodí pomocná ruka a tiež rada, ako sa v spleti rôznych možností, ktoré zlatníctva ponúkajú zorientovať, pripravili sme pre vás tento článok. Konkrétne sme sa v ňom zamerali na to, ako čo najlepšie vybrať pánsky zlatý prívesok. Aj vy sa rozhodujete, aký prívesok vybrať pre seba alebo pre muža vo vašom okolí? Inšpiráciu nájdu tiež ženy, ktoré chcú dať prívesok svojmu partnerovi ako skutočne nečakaný a originálny darček. Tento článok vám dá návod na to, ako zistiť, ktorý bude pre neho ten pravý. Čítajte ďalej, dozviete sa viac.

Návod ako vybrať pánsky zlatý prívesok v 4 jednoduchých bodoch

Jediná otázka, na ktorú si vlastne musíte hneď na začiatku odpovedať: Čo by mal prívesok spĺňať? Vedieť svoje osobné požiadavky na dizajn, formu či funkčnosť je veľmi podstatné. V skratke by sme sa vás mohli opýtať – ako si predstavujete svoj dokonalý šperk? Chcete neprehliadnuteľný pánsky zlatý prívesok alebo by sa vám viac pozdával jednoduchý medailón s čistými líniami z lesklého alebo matného zlata? Či skôr hľadáte nejaký personalizovaný šperk s vašim originálnym textom gravírovaným na želanie?

Ak neviete odpovedať, mohli by vám pomôcť nasledujúce otázky:

1.     Akú farbu zlata si predstavujete?

Páči sa vám klasická zlatá alebo by sa vám pozdával nádych teplej oranžovej či studenej striebornej? Dnes sa dokonca dá kúpiť aj netradičné čierne zlato so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá docieli skutočne originálny efekt.

2.     Aké zlato vám najviac vyhovuje?

Zlato, ktoré sa používa v šperkárstve, vlastne nikdy nie je čisté. Vždy obsahuje rôzne prímesi. Dôvod je jasný – je to kvôli jeho vlastnostiam. Rýdze zlato je príliš mäkké a ohybné a nepracovalo by sa s ním dobre. V skutočnosti by ani šperk nebolo možné nosiť bez toho, aby sa nezdeformoval. Preto sa do neho pridávajú ďalšie kovy, ako napríklad striebro, meď, nikel, zinok či paládium. Podľa podielu zlata v zmesi potom vzniká zlato s rôznym počtom karátov. Na výber máte hneď niekoľko variantov. V našich končinách je asi najobľúbenejšie 14-karátové a 18-karátové zlato. Na európskom trhu si však môžete vybrať tiež zo šperkov obsahujúcich iba 9 karátov zlata. Ak si však zakladáte na kvalite a dobrej investícii v podobe zlatého šperku, odporúčame zvoliť zlato minimálne 14-karátové.

3. Aký je váš obľúbený dizajn?

Predstavujete si mohutný pánsky zlatý prívesok s výraznými detailmi alebo skôr menej výrazný, decentný doplnok vášho outfitu s jemným kovaním? Páčia sa vám netradičné tvary alebo hľadáte klasický medailón? Prípadne túžite po netradičnom šperku, ktorý bude vyrobený presne podľa vašich predstáv?

4.     Koľko môžete do prívesku investovať?

Cena je samozrejme veľmi dôležitý aspekt aj v prípade výberu zlatého prívesku. Preto je dobré vopred si stanoviť rozpočet a hľadať šperky v tomto rozpätí. V zásade platí, že čím masívnejší a ťažší šperk zvolíte a čím bude rýdzosť zlata väčšia, tým bude vyššia aj jeho výsledná cena. Dobrou správou však je, že cena zlata stále stúpa a správne zvolený šperk tak môže byť dobrou investíciou do budúcna.

Možností, z ktorých sa dá pánsky zlatý prívesok vybrať, je ale neúrekom a každý si vie na trhu zvoliť ten ideálny kompromis. V e-shope AURIUM vám radi pomôžeme s výberom toho najvhodnejšieho šperku. V prípade akýchkoľvek otázok nás môžete kontaktovať e-mailom alebo telefonicky, prípadne si s nami dohodnúť osobné stretnutie v našom showroome v Trenčíne.

Vyhľadáť www.aurium.sk

Prihlásenie

Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnovenie hesla

Zabudli ste heslo? Napíšte svoje používateľské meno alebo adresu. Na e-mail vám príde e-mail s odkazom pre vytvorenie nového hesla.

NÁKUPNÝ KOŠÍK (0)