4 tipy ako vybrať ten pravý pánsky prívesok

pansky zlaty privesok ilustracne foto aurium

Šperky boli oddávna doménou mužov rovnako ako aj žien. V niektorých obdobiach bolo nosenie šperkov mužmi trochu menej rozšírené, avšak dnes je tento trend znova aktuálny. Množstvo mužov má v šperkoch dokonca záľubu a bez tohto módneho doplnku si svoj outfit nevedia ani predstaviť.

Pánsky zlatý prívesok ako neprehliadnuteľný doplnok

Pretože občas sa ale hodí pomocná ruka a tiež rada, ako sa v spleti rôznych možností, ktoré zlatníctva ponúkajú zorientovať, pripravili sme pre vás tento článok. Konkrétne sme sa v ňom zamerali na to, ako čo najlepšie vybrať pánsky zlatý prívesok. Aj vy sa rozhodujete, aký prívesok vybrať pre seba alebo pre muža vo vašom okolí? Inšpiráciu nájdu tiež ženy, ktoré chcú dať prívesok svojmu partnerovi ako skutočne nečakaný a originálny darček. Tento článok vám dá návod na to, ako zistiť, ktorý bude pre neho ten pravý. Čítajte ďalej, dozviete sa viac.

Návod ako vybrať pánsky zlatý prívesok v 4 jednoduchých bodoch

Jediná otázka, na ktorú si vlastne musíte hneď na začiatku odpovedať: Čo by mal prívesok spĺňať? Vedieť svoje osobné požiadavky na dizajn, formu či funkčnosť je veľmi podstatné. V skratke by sme sa vás mohli opýtať – ako si predstavujete svoj dokonalý šperk? Chcete neprehliadnuteľný pánsky zlatý prívesok alebo by sa vám viac pozdával jednoduchý medailón s čistými líniami z lesklého alebo matného zlata? Či skôr hľadáte nejaký personalizovaný šperk s vašim originálnym textom gravírovaným na želanie?

Ak neviete odpovedať, mohli by vám pomôcť nasledujúce otázky:

1.     Akú farbu zlata si predstavujete?

Páči sa vám klasická zlatá alebo by sa vám pozdával nádych teplej oranžovej či studenej striebornej? Dnes sa dokonca dá kúpiť aj netradičné čierne zlato so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá docieli skutočne originálny efekt..

2.     Aké zlato vám najviac vyhovuje?

Zlato, ktoré sa používa v šperkárstve vlastne nikdy nie je čisté. Vždy obsahuje rôzne prímesi. Dôvod je jasný – je to kvôli jeho vlastnostiam. Rýdze zlato je príliš mäkké a ohybné a nepracovalo by sa s ním dobre. Preto sa do neho pridávajú ďalšie kovy, ako napríklad striebro, meď, nikel, zinok či paládium. Podľa podielu zlata v zmesi potom vzniká zlato s rôznym počtom karátov. Na výber máte hneď niekoľko variant. V našich končinách je asi najobľúbenejšie 14-karátové a 18-karátové zlato, ale na trhu si môžete vybrať tiež zo šperkov s obsahom iba 9 karátov zlata. Ak si však zakladáte na kvalitnej investícii v podobe zlatého šperku, odporúčame zvoliť aspoň zlato 14-karátové.

3. Aký je váš obľúbený dizajn?

Predstavujete si mohutný prívesok alebo skôr niečo nenápadné? S výraznými detailami alebo jemným kovaním? Páčia sa vám netradičné tvary alebo hľadáte klasický medailón? Prípadne hľadáte netradičný šperk, aký nebude mať nikto iný?

4.     Koľko môžete do prívesku investovať?

Cena je samozrejme veľmi dôležitý aspekt aj v prípade výberu zlatého prívesku. Preto je dobré vopred si stanoviť rozpočet a hľadať šperky v tomto rozpätí. V zásade platí, že čím masívnejší a ťažší šperk zvolíte a čím bude rýdzosť väčšia, tým bude vyššia aj jeho výsledná cena.

Možností je ale neúrekom a každý si vie na trhu vybrať ten ideálny kompromis. V e-shope AURIUM vám radi pomôžeme s výberom toho najvhodnejšieho šperku.

Vyhľadáť www.aurium.sk

Prihlásenie

Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnovenie hesla

Zabudli ste heslo? Napíšte svoje používateľské meno alebo adresu. Na e-mail vám príde e-mail s odkazom pre vytvorenie nového hesla.

NÁKUPNÝ KOŠÍK (0)