Vyberáte prvé náušničky pre malú slečnu? Vsaďte na zlato!

detske nausnice ilustracne foto

Prvé náušničky sú veľkou udalosťou v živote rodiča a jeho prvého dieťatka. Predtým ako ich vyberiete, prečítajte si naše tipy ako vybrať práve tie najlepšie. A tiež prečo budú zlaté náušnice vždy dobrou voľbou.

Prvý bonusový tip: Zastavte babičky včas! Babičky veľmi radi dávajú prvé náušničky svojim vnúčatkám ako originálny darček. Robia to s tým najlepším úmyslom, bohužiaľ vo výsledku to až tak šťastné konanie nie je. Buďte k nim citliví a hlavne vysvetlite im to včas, aby potom smutne nepozerali, prečo ich vnúčatko nenosí tie prenádherné náušničky, ktoré mu s láskou kúpili.

detske nausnice ilustracne foto
detske nausnice ilustracne foto

Pri výbere prvých náušníc myslite na nasledovné:

Je dôležité predovšetkým pochopiť to, že pri výbere prvých detských náušníc ide o viac ako len vybrať ten najroztomilejší dizajn a farbu. Dôležité sú predovšetkým vlastnosti vhodné pre deti a typ použitých materiálov.

1.     Pre deti vyberajte len detské náušnice

Možno sa vám to zdá prirodzené, ale boli by ste prekvapení, koľko rodičov dá svojmu dieťatku na nosenie dámske náušnice, ktoré sú určite veľmi nevhodné. Stáva sa tiež, že bábätko zdedí náušničky, ktoré ako dieťa nosila kedysi jeho mama alebo babička. Je to určite krásna tradícia, avšak často sú tieto náušničky vhodné až pre trochu väčšie dievčatá. Medzi dámskymi náušnicami a náušnicami pre deti je niekoľko dôležitých rozdielov, na ktorých veľmi záleží. Sú to tieto:

  • Detské náušnice majú jednoduchší tvar bez vyčnievajúcich častí – nedochádza teda k zachyteniu o oblečenie a ani k poškrabaniu
  • Sú ľahšie a teda nezaťažujú malé detské ušká
  • Zapínanie je špeciálne navrhnuté tak, aby boli pre dieťa bezpečné a náušnica sa nemohla ľahko rozopnúť

2.     Vhodný materiál

Najlepší materiál, z ktorého by mali byť detské náušničky vyrobené, by mal byť jednoznačne hypoalergénny. Čo sa tejto vlastnosti týka, práve tu na plnej čiare vyhráva platina. Avšak náušníc z tohto drahého kovu je v ponuke zlatníctiev naozaj veľmi málo a ich cena je v porovnaní so zlatými náušnicami podstatne vyššia. Práve preto sú detské náušnice zo zlata určite najlepšou voľbou a kompromisom medzi kvalitou a cenou.

Dôležité však je, aby zlato bolo skutočne kvalitné s vyšším obsahom zlata, ktoré má minimálne 14 karátov. Dôvod je jasný. Pokožka a uši bábätiek sú veľmi citlivé a náušnice pre bábätko by preto mali mať prvotriednu kvalitu.

Zlatý šperk vo všeobecnosti nie je 100% hypoalergénny, pretože obsahuje prímesi rôznych kovov. Práve tie môžu vo výnimočných prípadoch spôsobiť alergickú reakciu. Preto treba pozorne sledovať, ako bude detská pokožka na daný kov reagovať. Takýchto prípadov však je minimum v porovnaní napríklad so šperkami zo striebra alebo iných kovov. Z tohto dôvodu je určite najbezpečnejšie žlté zlato, ale vhodnou voľbou sú tiež náušnice z bieleho zlata. Tie sú vždy naviac potiahnuté vrstvou rhódia, ktoré okrem estetickej funkcie tiež zaručuje aj to, že šperk nespôsobí tak ľahko alergickú reakciu.

3.   Ideálna veľkosť a dizajn

Čo sa týka ideálnej veľkosti náušnice pre vaše dieťatko, platí tu jednoznačne – čím menšie a ľahšie a bez zbytočne komplikovaných tvarov, tým lepšie. Predchádza sa tým rôznym nepríjemným pocitom, keď je náušnica príliš ťažká a ťahá. Tiež nedochádza k zachyteniu o oblečenie a ani k poškrabaniu.

V prípade detských náušníc z hľadiska bezpečnosti jednoznačne vyhrávajú náušnice s predným patentovým zapínaním tzv. detskou brizúrou, kde sa háčik zasunie do očka v prednej časti náušnice.

 Dizajn odporúčame v prvých mesiacoch či rokoch nosenia až tak veľmi neriešiť. V ďalších rokoch si dievčatká určite prídu na svoje a budú si môcť vybrať náušničky podľa svojich predstáv. Teraz je z hľadiska ich bezpečia a pohodlia najvhodnejšie, aby nosili náušnice navrhnuté a vyrobené špeciálne pre bábätka. Tzv. napichovacie, skrutkovacie náušnice s balónikovým uzáverom odporúčame zvoliť až neskôr, keď dievčatko trochu podrastie, teda aspoň od 3 rokov.

Vyhľadáť www.aurium.sk

Prihlásenie

Vytvoriť účet

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

Obnovenie hesla

Zabudli ste heslo? Napíšte svoje používateľské meno alebo adresu. Na e-mail vám príde e-mail s odkazom pre vytvorenie nového hesla.

NÁKUPNÝ KOŠÍK (0)